You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Якщо працювати, то тільки легально?
Якщо працювати, то тільки легально?
Нині, роботою за кордоном цікавиться достатня кількість людей, тому що вони вбачають в цьому багато плюсів, починаючи від кращого заробітку і закінчуючи загальним розвитком. Адже не кожен може дозволити собі подорожувати і пізнавати культуру різних країн, а якщо поєднати подорожі і роботу, то в результаті вийде досить непогано.
Відомо, що українці – доволі хитра нація, в принципі це не зовсім погано, адже схитрувавши іноді можна досягти з легкістю бажаної мети, але часом, можуть виникати і «побічні ефекти» цієї самої хитрості. Тому, не завадить брати на себе відповідальність і думати про можливі наслідки тих чи інших вчинків. Це все стосується і легальної роботи за кордоном, адже не завжди «наші» працівники відправляються працювати на ту роботу і в ту країну, в якій вони мають працювати за оформленим пакетом документів. Наприклад, дуже часто робляться виїзні документи до Польщі, роботодавець чекає працівника, а він відправляється в зовсім інакше місце роботи і працює там нелегально. Або ж роблять так:документи, передбачають працю в Польщі, а за відкритою візою можна працювати і в інших країнах Шенген. І відповідно, працівник їде наприклад, у Німеччину, адже там можна заробляти значно більше.
Але після чи під час такої праці, можуть виникнути і проблеми, адже існує статистичний відділ і центр зайнятості, де роботодавець, що отримував документи на працівника робить заяву про відсутність працівника. І тоді може «мало не показатись», тому що при поверненні, до України його можуть запитати де він працював і депортувати. В цьому і вбачається мінус нелегальної праці, адже виникають небажані проблеми.
Також, нагадаємо, що можна працювати як через посередників, так і знаходити собі роботу за допомогою відомого «сарафанного радіо» через безпосереднє спілкування з друзями, знайомими, за допомогою мережі Інтернет, де на відповідних сайтах можна підшукати цікаву вакансію. Тобто джерел по пошуку роботи в Польщі достатньо, а вже чи легальною чи нелегальною буде праця залежатиме від вашого вибору.
Варто тільки пам’ятати, що легальна праця передбачає нормований робочий день, графік та заробітню плату, що відповідає посаді, соціальний пакет на право вихідних днів і відпустку та можливість взяти вихідні дні за станом здоров’я. Тобто позитивного достатньо, задля того аби працювати легально.
Нелегальна робота, може передбачити не просто вище згадану депортацію, але й отримати заборону на в’їзд до Польщі щонайменше на 2 роки. Тому перш ніж їхати на роботу нелегально потрібно добре подумати.
Також важливо пам’ятати, що працюючи у Польщі, як і на будь-якій роботі зарекомендувавши себе з позитивної сторони, можна отримати повторне запрошення і продовжити співпрацю. Тому старанність і обізнаність в тій чи іншій роботі не завадить. Тому що це може бути корисним для майбутньої праці і безпроблемним перебуванням з кордоном.

Схожі статті